Raport Roczny za 2013 rok

Pobierz raport
Archiwum ZIP - 5,8MB
     

2.4. Nagrody i wyróżnienia

W minionym roku Grupa mBanku zebrała wiele pozytywnych ocen, zarówno jeśli chodzi o działania biznesowe, jak i rozwiązania technologiczne oraz raportowanie. Do najważniejszych wyróżnień i nagród należy zaliczyć następujące:

Bank i Bankowość Korporacyjna:

 • W corocznym konkursie „Best Emerging Market Banks in CEE” Bank otrzymał tytuł „Najlepszego Banku w Polsce” przyznawany przez magazyn Global Finance. Nagroda dla Banku została przyznana przez międzynarodową kapitułę na podstawie badania ankietowego oraz zebranych opinii i ocen analityków oraz doradców bankowych. Uwzględniano m.in. wzrost aktywów, wyniki finansowe, jakość obsługi klienta, konkurencyjność cenową oferty oraz poziom innowacyjności.
 • Bank uplasował się na szóstym miejscu w rankingu Najbezpieczniejszych Banków na Rynkach Wschodzących Europy Środkowo-Wschodniej magazynu Global Finance. Zestawienie zostało opracowane na podstawie ratingów Moody’s, Standard & Poor’s oraz Fitch dotyczących kredytów długoterminowych.
 • Magazyn Global Finance przyznał Bankowi nagrodę „Best online tresury services” w kategorii „Best Corporate/Institutional Internet Banks”. mBank, jako jedyny polski bank, został nagrodzony w konkursie World’s Best Internet Banks 2013. Kryteria oceny bazowały na efektywności strategii pozyskiwania i obsługi klientów internetowych, wzrostu ich liczby, zakresu oferty dostępnej online, potwierdzonych korzyści odniesionych w efekcie inicjatyw w Internecie oraz designu i funkcjonalności serwisu internetowego.
 • Już po raz drugi platforma wymiany walut mBank CompanyNet FX uznana została za najlepsze tego typu rozwiązanie w Polsce i nagrodzona wyróżnieniem w kategorii „Best in Online Treasury Services” w konkursie organizowanym przez Global Finance.
 
 • W konkursie dla spółek giełdowych The Best Annual Report, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków, raport roczny Grupy otrzymał nagrodę dla najlepszego raportu rocznego 2012 roku – The Best of the Best. Dodatkowo, wersja online raportu rocznego została wyróżniona w kategorii Najlepszy Raport Roczny w internecie.
 • Bank znalazł się w gronie najlepszych firm w pozyskiwaniu talentów w konkursie Employer Branding Stars, którego organizatorami są HRstandard.pl, portal branży HR, i Employer Branding Institute. Zakwalifikowane prace oceniało jury składające się z ekspertów HR, komunikacji wewnętrznej, PR, mediów, employer brandingu, reklamy, marketingu i mediów społecznościowych.

 

Bankowość Detaliczna:

 • W dwunastej już edycji prestiżowego rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” w 2013 roku, mBank po raz drugi został uznany za najlepszy wśród instytucji oferujących bankowość mobilną, a MultiBank już po raz trzeci z rzędu okazał się jednym z najlepszych banków tradycyjnych.
 • Nowy mBank, jako jedyna instytucja na świecie, został dwukrotnie nagrodzony w konkursie organizowanym przez Efma – globalną organizację bankową. mBank został uznany najlepszym bankiem internetowym i mobilnym na świecie oraz zdobył główną nagrodę w kategorii „Most Disruptive Innovation” za innowacyjność w bankowości. Wśród uczestników konkursu znalazły się największe i najbardziej renomowane instytucje finansowe na świecie, co dodaje prestiżu sukcesowi Nowego mBanku.
 • W konkursie przeprowadzonym przez Banking-Magazine, w kategorii „Banki komercyjne”, serwis informacyjny mBanku został uznany za najlepszą stronę internetową spośród serwisów wszystkich polskich banków komercyjnych. Jury konkursu oceniło serwisy 33 banków komercyjnych oraz 371 stron banków spółdzielczych pod kątem nie tylko wyglądu strony internetowej, ale przede wszystkim jej użyteczności, przejrzystości i klarowności przekazu. Punkty przyznawano także za odpowiednio dobraną szatę graficzną i funkcjonalność.
 • MultiBank po raz piąty zwyciężył w programie Jakość Obsługi, zajmując pierwsze miejsce w kategorii "branża finansowa". Jurorami w konkursie byli użytkownicy platformy jakoscobslugi.pl. Wskaźnik satysfakcji konsumentów, liczony na podstawie ocen konsumentów, osiągnął poziom 93,6% dla MultiBanku i był to najlepszy wynik wśród wszystkich sklasyfikowanych w badaniu instytucji finansowych, podczas gdy średnia w kategorii finansowej (banki, finanse, ubezpieczenia) wyniosła 69,0%.
 • Po raz kolejny MultiBank zwyciężył w rankingu „Jakość na bank TNS Polska”. Badanie zostało zorganizowane przez TNS Polska, Deloitte i Puls Biznesu. Tajemniczy klienci odwiedzili oddziały 22 banków oceniając standardy obsługi klienta (m.in. estetykę w placówce, wygląd pracownika i stanowiska pracy, a przede wszystkim analizę potrzeb i prezentację oferty). MultiBank poprawił swój zeszłoroczny wynik o 1,5 punktu procentowego uzyskując rekordowy rezultat 83,3%.
 • W corocznym konkursie marketingowym, w którym nagradzane są najskuteczniejsze kampanie reklamowe, mBank został wyróżniony nagrodą Effie za kampanię reklamową mSaver.

 

 

Spółki Grupy mBanku:

 • Dwóch analityków z zespołu Domu Maklerskiego mBanku po raz kolejny zostało docenionych przez ekspertów z branży w zestawieniu przygotowanym przez Gazetę Giełdy Parkiet na podstawie ankiet wypełnionych anonimowo przez 21 analityków giełdowych).
 • Bankowość prywatna mBanku po raz szósty została uznana za najlepszą w Polsce przez Euromoney Magazine. Podczas oceny pod uwagę brano jakość świadczonych usług, poziom obsługi klientów oraz ofertę produktową. Euromoney co roku przeprowadza ankietę wśród instytucji finansowych z całego świata, oferujących usługi dla osób zamożnych. W Polsce usługi świadczone klientom przez mWealth Management wygrywają ten ranking rokrocznie od 2007 roku.